Четвер, 13.12.2018, 11:07
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
...
Пошук
Календар
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Рік Японії  у Росошанській загальноосвітній  школі І-ІІ ступенів

На виконання листа відділу освіти від 09.02.2017 року №99/01-18 «Про заходи з проведення Року Японії в Україні», плану шкільних заходів у школі було проведено:

  • в шкільній бібліотеці організовано виставку«Японія–країна сходу»;
  • шкільним бібліотекарем оформлена тематична поличка на тему: «Поетичні перлини сходу».
  • у березні 2017 року проведено урок художньої культури у 9 класі (вчитель Сайлер Віктор Антонович) на тему «Японський театр.Театр Но: єдність драми, танцю та речитативу.Театр кабукі»;
  • у квітні 2017 року з учнями 6-8 класів (вчитель географії Марфинець Михайло Михайлович) переглянуто  презентацію на тему «Японія. Природні умови і ресурси. Особливості населення»;
  • учні 5-Б класу разом з класним керівником Іляшевич Оксаною Іванівною підготували стінгагазети  про Японію, ознайомилися з державними символами та поезією цієї країни;
  • учитель образотворчого мистецтва Мателега Ніна Олександрівна організувала виставку малюнків про красу природи Японії;
  • педагог-організатор Поцко Оксана Вікторівна та шкільний бібліотекар СтиранецьТетяна Юріївна з учнями 5-х,8-х класів виготовили листівки та кошики у техніці «Казарі»;
  • вчителі 2-4-х класів прочитали учням японську народну казку «Чарівний каптур».


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Рік Японії в Україні у Сасівській ЗОШ І-ІІ ступенів

    У рамках заходів «Рік Японії в Україні» у 5 класі (класний керівник Русин А.В.) проведено виховну годину на тему «Визначні пам’ятки Японії». Вчитель в захопливій формі уроку-подорожі познайомила учнів з культурою та природою чарівної країни Японії. Учнями класу були підготовлені цікаві розповіді про японські пам’ятки культури. Діти підготували повідомлення, демонстрували яскраві ілюстрації.
     Усі учні отримали багато позитивних емоцій, зрозуміли, наскільки важливо знати й розуміти культуру інших країн. «Ми ніби здійснили подорож до Японії», - так сказали діти наприкінці заходу.


Рік Японії в Україні у Неліпинській ЗОШ І-ІІІ ступенівРік Японії в Україні у Сусківській ЗОШ І-ІІ ступенів

1. Проведено уроки з трудового навчання - "Мистецтво виробів з паперу. Оригамі".
2. Проведено  виховні години "Україна та Японія: такі далекі країни, однак близькі у почуттях",  "Україна та Японія: культурна традиція та перспективи взаємодії", "Японія - країна Вранішнього сонця".
3. Випущено стінгазету "Рік Японії в Україні".
4. Оформлено виставку малюнків  "Загадкова Японія".Рік Японії в Україні у Свалявській гімназії

  1. Робота творчої групи гімназистів над проектом «Своєрідність культури Японії» (координатор – заступник директора з виховної роботи Надія Юріївна Загуменнова).
  2. Майстер-клас із виготовлення орігамі (учитель трудового навчання Ірина Вікторівна Савіцька).Рік Японії в Україні у Голубинській ЗОШ І-ІІ ступенів

1. Майстер-клас із виготовлення японського веєра провела Суран-Молнар Г.О.
2. Учитель 4 класу Ряшко О. М. провела з учнями перегляд презентації “Сасакі Садако і тисячі журавликів”.
3. Дюлай С. М. провела майстер клас із виготовлення листівки орігамі “Серце”.
4. Учениця 9 класу приготувала японські панкейки до виховної години “Японська кухня”.


Рік Японії в Україні у Тибавській ЗОШ І-ІІ ступенів

    У Тибавській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів 17 лютого 2017 року  відбувся загальношкільний конкурс "Рік Японії в Україні". Проведено виховні години на дану тематику, переглянуто презентацію «Знаменні місця Японії» (6 клас), проведено спортивні змагання з  японських видів спорту (7-9 кл.).
    Шкільна рада учнів у складі Поцко В. (8 кл.), Станкович Оксана (9 кл.), Мішко Яна (9 кл.) виготовили ікебану, яку представили в Будинок  школяра.
    
Оформлено виставку художньої літератури про культуру Японії.
    
Переглянуто вистави  «Казка на японський лад» (театр ростових ляльок 06 квітня 2017 р., 1-5 класи).


Рік Японії в Україні у Свалявській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3Рік Японії в Україні у Свалявській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2


Рік Японії в Україні у Дусинській ЗОШ І-ІІІ ступенів

ЦЯ ЗАГАДКОВА КРАЇНА ЯПОНІЯ…

    У Керецьківській ЗОШ І-ІІІ ступенів з 03 по 07 квітня 2017 року в рамках Тижня зарубіжної літератури проводилося  ряд заходів, присвячених неповторній культурі Японії під назвою «Ця загадкова країна Японія».
     На уроках літератури, образотворчого мистецтва під час проведення позакласних заходів кожен дізнався про цю прекрасну країну дуже багато.

    Японці вміють цінувати красу. У кожній квіточці, гілочці  вони бачать щось своє, бережуть свої культурні традиції. Вони ревно оберігають свої пам’ятки культури, архітектури. В Японії не побачите жодного зруйнованого храму.
     Особливе місце в культурі Японії займають знамениті сади, які перетворились  на витвори мистецтва, стали невід’ємною частиною архітектури.
      З учнями 9-Б класу було обговорено книгу В.Цвьтова «15 камінь саду Рьоандзі» (вчитель Крещук С.В.).
     А хто не чув про знамениту японську чайну церемонію? Вчитель Варга Н.І. у 7-Б класі провела позакласний захід, де учні й присутні вчителі змогли познайомитися із основними моментами цієї церемонії.
   Сучасна японськалітература свої витоки бере з глибини століть. Величезною пам’яткою була поезія, а одним із яскравих її представників - славетний поет МацуоБасьо, який писав свої знамениті вірші – хоку.
     У 9-Б класі була проведена конференція, присвячена творчості цього поета (вчитель Крещук С.В.). Учні виразно читали хоку МацуоБасьо та самі писали вірші в стилі хоку.
Ось деякі з них:

      Прийшла зима,
      Сніги покрили гори й доли,
      І мороз лютує в полі …
                                     (Куруц Ганна) 

     Роби добро
     Друзів багато май,
     Про них не забувай…
                                    (Грига Сергій)

    Звечоріло, ніч заходить,
    Ані зіроньки не сходить,
    Тільки сніг кругом паде…
                                     (Грига Христина)

    В лісі тихо,
    Співають синички
    Настала зима
                                  (Грига Сергій)

    Було проведено виставку ілюстрацій до хоку МацуоБасьо. Учні  дізналися багато цікавого,відкрили для себе  новета загадкове про країну Японію.   


Рік Японії в Україні у Березниківській ЗОШ І-ІІІ ступенівРік Японії в Україні у Свалявській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1


    Рік Японії в Україні у Свалявській ЗОШ І-ІІ ступенів №4

    На виконання листа відділу освіти від 09.02.2017 року №99/01-18 «Про заходи з проведення Року Японії в Україні» в школі організовано в бібліотеці виставку, приурочену Японії – країні вранішнього сонця, багатою на свої традиції та культуру.
     
У березні проведено відкритий урок з історії у 9 класі (вчитель Кукуня Наталія Михайлівна) на тему «Японія в ІІ половині ХІХ століття. Реформи 70-80 рр.».
    Учні 6 класу, вчитель Зийнич Марія Іванівна, підготували реферати про країну Японію, вивчили напам’ять вірші у жанрі хайку найвидатнішого японського поета Мацуо Басьо. Учні познайомились з японською поезією, в якій почуття передаються не прямо, а опосередковано – через образи природи, окремі деталі.
    Вчитель образотворчого мистецтва Попович Людмила Олександрівна організувала конкурс малюнків про красу природи Японії, а педагог-організатор Динис Наталія Іванівна з учнями 7-9 класів випустила тематичну стіннівку «Мистецтво Японії неповторне і прекрасне».

 

 
Рік Японії в Україні у Стройненській ЗОШ І-ІІ ступенів. 
Виховна година у 6-А класі на тему "Японія така далека і така близька".
(Класний керівник М.М.Бігар)

«Перлина полюбляє ховатись в непоказній оболонці». Японська мудрість (Пасіцька ЗОШ І-ІІ ст.)

    Разом із вчителем зарубіжної літератури Русин М.А. учні помандрували у дивовижну країну, незвичну для європейців.  Кішки без хвостів. Сади з каміння. Пальто подають жінки чоловікам. Тут пишуть зверху вниз, їдять паличками, сплять на підлозі. Вірші не мають рими. Писемність невіддільна від малювання. Поклони тут цілий ритуал, чаювання представляє собою обряд, а ікебана і бонсай – ціла наука. У них навіть є свята, яких немає більше ні в кого: свято повного місяця, свято квітучої сакури, свято першого місяця. Японці дуже схильні до філософських роздумів над сенсом життя, черпають натхнення у спілкування та єднанні з природою: хайку Мацуо Басьо, танка Ісакави Такубоку.

Перед вродою квітів
Соромно стало місяцю?
Сховався за хмаркою.
***
Під час квітування сакур
Горам краси не додасть
Навіть ранкова зоря.

    Можна повчитися у японців, дотримуючись їх порад: вдивляйтесь у звичне – і побачите несподіване, вдивляйтесь у непривабливе – і побачите привабливе, вдивляйтесь в просте – і побачите складне, вдивляйтесь у частинку – і побачите ціле, вдивляйтесь в мале – і побачите велике. Вдивляйтеся, вслухайтеся, вникайте, не проходьте мимо. Побачити прекрасне і не залишитися байдужим.


    Згідно з планом роботи відділу освіти в лютому 2017 року на базі Свалявської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 3 проведено навчання голів учкомів за участю педагогів-організаторів.
     На початку заняття присутні проглянули документальний фільм та прослухали виступи учнів Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 про події на Майдані, про Небесну Сотню (керівники Суран Марина Андіріївна, заступник директора школи та педагог-організатор Білас Ганна Іванівна).
      Про День рідної мови (21 лютого) виступили учкомівці Пасіцької ЗОШ І-ІІ ступенів (керівник Віщак Надія Георгіївна, педагог-організатор школи).
      2017 рік оголошений Роком Японії в Україні.
      Методист відділу освіти Пилипанинець Оксана Гаврилівна ознайомила присутніх про освіту в Японії.
      Голова учкому Свалявської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 Маркович Дарина та її заступник Коннова Олександра підготували виступ про звичаї і традиції Японії (керівник Суран Марина Андріївна, класний керівник 10 класу Софілканич Ємма Олодарівна).

    Головами учкомів району оформлено виставку учнівських робіт, присвячену Року Японії в Україні.

      Директор Будинку школярів Ярчич Жанна Йосипівна ознайомила присутніх із положенням про проведення районного конкурсу «Воскресни, писанко».
      Керівником гуртків БШ Гриценко Наталією Володимирівною проведено майстер-клас із виготовлення предметів на японську тематику.
      Директор БШ Ярчич Ж.Й. та методист відділу освіти Пилипанинець О.Г. нагородили переможців конкурсу «Знай, люби свій рідний край» грамотами та подарунками.

Методист відділу освіти
О.Г.Пилипанинець