Четвер, 18.10.2018, 22:52
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
...
Пошук
Календар
«  Січень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » 2018 » Січень » 29 » Новій українській школі – бути
11:29
Новій українській школі – бути

     У рамках реалізації плану заходів із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти "Нова українська школа", 23 січня 2018 року на базі Свалявської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 відбулася нарада з учителями, які навчатимуть 1 клас з 1 вересня 2018 року.
     Питання упровадження Нової української школи стало пріоритетним в діяльності освітньої галузі не тільки нашого району а й України загалом. Адже, з 1 вересня 2018 року першокласники навчатимуться по-новому. І вже зараз до цього готуються не тільки заклади освіти та вчителі, які навчатимуть 1 клас, а й батьки. Інтерес проявляють громадські організації. Долучаються до організаційних питань і державні органи влади.
     Звертаючись до учителів, методист РМК відділу освіти райдержадміністрації Наталія Власик наголосила, що прийняття Закону України „Про освіту” передбачає масштабне реформування української системи освіти.
     У формулі нової школи провідне місце відведено вчителям нової формації, які перебувають в авангарді суспільних та освітніх перетворень, успішних, умотивованих, компетентних, які готові бути агентами сучасних змін. З урахуванням зазначеного актуальною є необхідність підготовки фахівців, здатних творчо працювати, приймати нестандартні рішення, витримувати конкуренцію на європейському ринку освітніх послуг. При цьому зростає роль учителя у формуванні психологічно безпечного освітнього середовища. Яким має бути освітній процес, шляхи його організації та впровадження – питання, що турбують нині кожного, хто причетний до навчання та виховання. На виконання зазначеного прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України, що дозволить  в кількох закладах нашого району створити сучасне освітнє середовище, а саме у закладах освіти, де у 1 класі навчатиметься 30 учнів.
     Під час зустрічі було обговорено шляхи підготовки учителя Нової української школи відповідно до Типової освітньої програми і проведення підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Наявність сертифіката про проходження курсу — обов’язкова умова підвищення кваліфікації педагогів, які навчатимуть учнів у 1-их класах з 1 вересня 2018 року. Однак, це лише онлайн-частина перепідготовки. Зокрема, учителям повідомлено  план-графік освітньої навчальної програми, за якою буде здійснюватися підготовка учителів початкових класів. Тренінги проходитимуть на базі Свалявської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 у три очні сесії протягом 60 год.
     Також методист ознайомила присутніх із процедурою реєстрації на «Онлайн-курс для вчителів початкової школи» та практичними навичками використання матеріалів дистанційного курсу.
     Навчання за тематичними тижнями, нові форми і прийоми роботи, підходи і вимоги до організації освітнього процесу – далеко не повний перелік змін. Щоб пояснити, якою буде Нова українська школа, як будуть навчатися наші діти, і при цьому розвіяти скептизм тих, хто не вірить в успіх реформ в освітній галузі, методист РМК відділу освіти ознайомила присутніх із матеріалами пілотних шкіл області, які вже працюють у Новій українській школі. А саме: модельна програма «Пригоди крапельки», тиждень за темою «Світ захоплень», щоденні  ранкові зустрічі з різноманітними вправами: «Знайомство з краплиною води», «Комплімент другові або подрузі», робота в «Чарівній лабораторії», створення асоціативного куща «Захоплення», складання «стовпчикової» діаграми, обчислення математичних виразів, порівняння чисел, сприймання на слух художніх текстів, обговорення їх змісту в кріслі автора та складання казки про мандрівку крапельки, створення ілюстрацій (легенда «Дністер»), проведення динамічних пауз, руханок, тематичних уроків фізкультури, де використано рухливі ігри «Струмочок», «Хмаринки і краплинки». Одним із підсумкових результатів спільної роботи став лепбук «Пригоди крапельки».
     Розуміння та усвідомлення невідворотності змін, що чекають на українську школу, нині додають упевненості на шляху упровадження реформ та спонукають до удосконалення професійної майстерності заради кожної дитини, що переступить поріг закладу освіти 1 вересня 2018 року.

Наталія Власик,
м
етодист РМК відділу освіти Свалявської РДА

Переглядів: 126 | Додав: svalyavaosvita | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0