Понеділок, 19.11.2018, 14:02
Вітаю Вас, Гість
Меню сайту
...
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
ОФІЦІЙНІ САЙТИ
Дитяча лінія
Головна » Статті » Мої статті

Акція «16 днів проти насильства»

     25 листопада 2017 року у Свалявській гімназії стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», що триває з 25 листопада до 10 грудня. Варто зазначити, що раніше в Україні проблеми насильства активно не обговорювалися. Першими їх почали порушувати правозахисні громадські організації, передусім жіночі. Завдяки цьому, з'явилася ціла хвиля досліджень і наукових статей, присвячених проблемі насильства в сім'ї, створено телефони довіри, кризові центри тощо.
     
В рамках акції у Свалявській гімназії проведено чимало заходів, спрямованих на подолання проявів цього негативного явища. Учні-старшокласники взяли активну участь у створенні плакатів та оформленні інформаційного стенду, а учасники ініціативної групи запропонували учнівським групам алгоритм дій у небезпечних ситуаціях. Також цікавим виявився для учнів старшої ланки перегляд соціального відео-ролика української команди «Pulse Lab» під назвою «Врода проти насильства», який представила учениця 6 гімназійного класу Сможаниця Анастасія.
     
01 грудня інспектор ювенальної превенції Свалявського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області Заводунов Ярослав Сергійович спільно з Жданським Іваном Івановичем, заступником начальника, Калитич Валерією Георгіївною, головним спеціалістом, Чорій Надією Володимирівною, провідним спеціалістом відділу з питань сім'ї, дітей та праці управління соціального захисту населення Свалявської РДА та Кошовою Надією Семенівною, фахівцем з соціальної роботи Свалявського райцентру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді провели зустріч з учнями 5-х гімназійних класів Свалявської гімназії.
     
Передусім, фахівці розповіли школярам про види насильства, адміністративну та кримінальну відповідальність за вчинення правопорушень, окреслили особливості сімейного насильства. Також учні отримали поради, куди звертатися у випадку виявлення протиправних дій в молодіжному або сімейному середовищі.
     
Також упродовж акції автором допису розроблений та проведений тренінг серед підлітків на тему «Попереджений – означає захищений». Використані різноманітні вправи в ході такої роботи дають змогу учням скласти в логічний ряд вже існуючі в них знання та отримати нові, а головне – оцінювати ситуацію ризику у повсякденному житті.
     
На мій погляд, попередження сімейного насильства стане ефективним у соціумі не тільки за умови співробітництва та залучення громадських організацій, але й за активної протидії кожного з нас цьому принизливому для людської гідності явищу. А тому в сучасних реаліях вочевидь доречна ця притча: «В одному зі східних монастирів Китаю майстер навчав дітей. Якось учень поставив майстру запитання:
     
– Учителю, а як довідатися, наскільки я жорстокий?
    
– Щоразу, коли ти завдаватимеш удару своєму ворогу, уяви себе на його місці і відчуй його біль. І якщо ти не відчуєш болю – знай, жорстокість поглинула тебе».

Любов Фізер,
практичний психолог Свалявської гімназії

Категорія: Мої статті | Додав: svalyavaosvita (19.12.2017)
Переглядів: 54 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0